Juventus bez šanse, Real opet prvak Evrope!

Handout/UEFA via Getty Images

Fudbaleri Reala postali su prvi tim u istoriji Lige šampiona koji je odbranio trofej pošto su u finalu u Kardifu savladali Juventus sa 4:1.

Ekipa Zinedina Zidana je tako potvrdila dominaciju u evropskom fudbalu osvojivši treći trofej Lige šampiona u poslednje četiri godine i ukupno rekordni 12. u istoriji kluba.

Mnogi su očekivali da će Juventusova odbrana koja je zaustavila Mesija i Barselonu uspeti isto i protiv Ronalda i Real Madrida, ali tim Zinedina Zidana je još jednom pokazao kako se igraju finala.

Juventus je dobro otvorio duel u Kardifu, iako je Real prvi poveo u 20. minutu golom Ronalda. Italijanski šampion je bio u najmanju ruku ravnopravan u prvom delu i u 27. minutu je za hrabru igru nagrađen spektakularnim golom Marija Mandžukića makazicama.

Michael Regan/Getty Images

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom delu Real je potpuno nadigrao Juventus. OD samog početka nastavka ekipa Zinedina Zidana pritisla je protivnika i nije ga puštala dok nije završila posao.

To se dogodilo u razmaku od tri minuta. Prvo je Kazemiro uz malo sreće i dobitak pogodio za 2:1 sa preko 25 metara, a Kristijano Ronaldo je u 64. minutu ispratio centaršut Modrića i postao je sa 12 golova najbolji strelac ove sezone u Ligi šampiona.

Konačan rezultat postavio je Asensio u poslednjem minutu utakmice.

Juventus je tako zadržao oreol gubitničke ekipe jer je izgubio deveto evropsko finale u 11. pokušaju.

Tok finala mogli ste da pratite uz Sportklub:

Juventus je znatno bolje ušao u veliko finale. Sigurna kontrola lopte i udarac Iguaina nagovestili su prvu ozbijnu šansu. U sedmom minutu Pjanić je sjajno šutirao u levi ugao, ali je Kejlor Navas bio na visini zadatka.

Laurence Griffiths/Getty Images

Ipak, Real je polako ulazio u meč, a onda je praktično iz prve prilike poveo. U 20. minutu Kros je sjajno povukao sa leve strane, dodao je Ronalu koji je razmenio dodavanja sa Karvahalom na desnoj strani, a fantastični Portugalac je lagano iz prve pogodio za 1:0.

Gol Ronalda potpuno je otvorio finale. Činilo se da su Madriđani preuzelii kontrolu posle nekoliko opasnih napada, ali usledila je magija na drugoj strani.

Igrači Juventusa odigrali su akciju sa Kopakabane. Sandro je iz trka prebacio loptu za Iguaina koji je prihvatio na grudi i odložio do Mandžukića, a hrvatski fudbaler je fantastičnim makazicama pod prečku izjednačio.

Lopta nije pala na zemlju tokom akcije Juventusa.

Do kraja prvog dela nije bilo golova, ali ni prilika. Kao da su obe ekipe tek na 1:! shvatile kolika je važnost meča, pa su u nastavku zaigrale opreznije.

Početak drugog dela pripao je Realu. Madriđani su počeli da koriste individualne prednosti svojih igrača i počeli su da stežu obruč ko Bufonovog gola.

Isko, Varan i Modrić zapretili su u prvih desetak minuta nastavka, ali je ostalo 1:1. Nije se ipak dugo zadržao taj rezultat. U 62. minutu Kazemiro je natrčao na odbitak i sa prako 25 metara je šutirao, lopta se odbila od pete Kedire i prevarila je Bufona.

Mnogo je bolje Real igrao u drugom poluvremenu, pa je samo dva minuta kasnije već bilo 3:1. Modrić je presekao loptu, nastavio je akciju i sjajno centrirao, a na prvoj stativi Kristijano Ronalo je natrčao i postigao gol postavši tako i najbolji strelac ove sezone u Ligi šampiona.

Posle trećeg gola Reala meč je praktično rešen, iako je ostalo još dosta do kraja. Real je igrao samouvereno i nakon drugog gola Ronalda svesno je spustio tempo.

Igračima Juventusa je bilo potrebno određeno vreme da se oporave, pa su pokušali nešto više tek u poslednjih 15-ak minuta. Ipak, osim par solidnih pokušaja nisu ozbiljnije ugrozili gol Navasa i Real je osvojio 12. trofej prvaka Evrope, a titulu je proslavio golom Asensija u poslednjem minutu.